Jmeniny
Dnes je 25.07.2024
Svátek má Jakub

Nové smlouvy budoucí - zpráva o vývoji

16.01.2022 Představenstvo BD 14765
obrázek v článku

Vážení družstevníci, je za námi další kolo vyjednávání o doprovodných věcech potřebných pro schválení nových smluv. Součástí schvalování je i aktuální Kniha členů BD ve stavu k 31.12.2021. Pokud bude proveden převod od tohoto data do podpisu nových smluv, bude muset nový nabyvatel nějaký čas počkat s podpisem smluv, než bude schválen zastupitelstvem Města.

 

Po mnoha jednáních mezi zástupci Města, BD a právníky došlo k dohodě nad zněním doplňkových komunentů k procesu celého chystaného převodu bytů do osobního vlastnictví. Jejich schvalování má proběhnout na XXXVIII. zasedání Zastupitelstva města Pardubice, č.bodu 7. Zastupitelstvo konané dne 20.1.2022 od 15:00 můžete sledovat i živě na webu Města. Schvalované dokumenty jsou k dispozici po přihlášení do registrované sekce tohoto webu, v rubrice "Ke stažení", volba vyskakovacího menu "Společenství vlastníků".

Pro nás z toho plyne další sled událostí. Dá se předpokládat, že nové smlouvy bude možné podepisovat od 14.12.2022 v kanceláři družstava. Po jejich podpisech pak půjde podat Výzvu k uzavření kupní smlouvy Městu Pardubice a Bytovému družstvu Poseidon. 

Výzva bude moci být podána Bytovému družstvu Poseidon písemně, bude jednou z příloh nové Smlouvy o smlouvě budoucí kupní. Po akceptování výzvy ze strany BD a Města bude připravena k podpisu smlouva kupní, návrh na vklad do Katastru nemovitostí a v případě zájmu i dohoda o vložení bytu zpět do Družstva. Následný podpis Kupní smlouvy bude opět podléhat schválení na Zastupitelstvu Města. Z tohoto důvodu bude celý proces převodu  poněkud delší, bude záležet na termínech Zastupitelstva a schopnosti Města tento bod na projednání zařazovat.

O tomto dalším postupu budeme podrobněji hovořit na příští členské schůzi.

Doufáme, že proces zprocesování převodů bytů do osobního vlastnictví započatý v listopadu roku 2019 spěje konečně k hmatatelným výsledkům.

Představenstvo BD Poseidon
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright (c) 2018-2020 BD POSEIDON, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo: