Jmeniny
Dnes je 16.06.2024
Svátek má Zbyněk

Doplňující informace k bodu č.7 pozvánky na Členskou schůzi

09.12.2023 Představenstvo BD 5063
obrázek v článku

Tento bod byl na Členskou schůzi zařazen zdůvodu snížení administrativy v budoucnu.

Jedná se o krok vyžadovaný zákonem. Pro Vás, kteří se rozhodnou setrvat v bytovém družstvu Poseidon, jde o nezbytný krok.

Vklad bytové jednotky (a garážového stání) zpět do družstva je nepeněžitým plněním. Jako takové musí být oceněno na základě znaleckého posudku. Smlouvu a prohlášení o tomto vkladu jsme již na minulých ČS schválili jako vzor.

Nyní přistupujeme ke kroku požadovaným zákonem, tedy schvalujeme příslušné vklady jmenovitě pro aktuální vlastníky družstevních podílů. Pokud se tedy v budoucnu (po proběhnutí převodu do osobního vlastnitví) rozhodnete setrvat v bytovém družstvu, bude již splněna zákonná podmínka o schválení nepeněžního vkladu a administrativní úkony proběhnou na zkladě tohoto přijatého usnesení neprodleně.

Pokud dojde v mezidobí k převodu vlastníka členského podílu, budeme pak muset nového nabyvatele schválit zvlášť na některé z budoucích Členských schůzí.

V sekci "Ke stažení" naleznete jednak konkrétní návrh schvalovaného usnesení a jednak i znalecký posudek, na základě kterého byl vytvořen.
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright (c) 2018-2020 BD POSEIDON, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo: